Izmaksas pērkot nekustamo īpašumu vienmēr būs lielākas par pašu pirkuma cenu. Pirms meklēt pilnīgi jaunas mājas, tam ir finansiāli jāsagatavojas. Jauna īpašuma pirkšana ir dārga, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas labāk visu izplānot. Jārēķinās, ka mājas izmaksas pērkot nekustamo īpašumu vienmēr būs lielākas par pašu pirkuma cenu. Iepazīstot vairāk nekā tikai pirmo iemaksu un regulāros hipotekāros maksājumus, būsiet labāk sagatavojušies šim procesam. Neļaujiet papildus izdevumiem radīt nepatīkamu pārsteigumu.

11 visbiežāk sastopamās izmaksas pērkot nekustamo īpašumu
1.Depozīts
2.Maksa par hipotēku
3.Nekustamā īpašuma aģenti
4.Aptaujas
5.Zvērināts advokāts un jurists
6.Apdrošināšana
7.Mājas apdrošināšana
8.Kritisko slimību, dzīvības un ienākumu apdrošināšana un aizsardzība
9.Pārvietošanās izmaksas
10.Rēķini
11.Noma

1. Depozīts
Īpašuma pirkšana var būt sarežģīts process, un papildus pašam īpašuma pirkumam ir jāņem vērā arī vairākas citas izmaksas pērkot nekustamo īpašumu. Īpašuma iegāde ir neapšaubāmi lielākie plānotie izdevumi. Ja īpašumus netiek iegādāts bez kredītiestādes piedalīšanās, būs nepieiešamas depozīts. Ja plānojat iegūt hipotēku, lai iegādātos īpašumu, vispirms Jums būs jāsagādā pirmā iemaksa. Jūsu depozīts būs procenti no īpašuma cenas – jo lielāka būs pirmā iemaksa, jo labākus hipotēku nosacījumus iespējams saņemt.
2. Maksa par hipotēku
Atkarībā no tā, kā Jūs izvēlēsieties atrast hipotēku – dodoties tieši pie aizdevēja vai izmantojot hipotēku brokeri / konsultantu. Šīs izmaksas var pievienot hipotēkas noteikumiem un maksājumiem. Ja Jūs izmantojat hipotēku brokeri, tā vietā tos var apmaksāt, izmantojot komisiju no Jūsu izvēlētā aizdevēja, tas nozīmē, ka Jums nav jāveic tūlītējas izmaksas par šī pakalpojuma izmantošanu.
3. Nekustamā īpašuma aģenti
Nekustamā īpašuma aģents pircējam nepieprasīs nekādu maksu. Jūs varat brīvi izmantot vairākus nekustamā īpašuma aģentus, jo samaksu par šāda veida pakalpojumiem netiek iekasētas. Kad esat atradis sev tīkamu īpašumu, nekustamā īpašuma aģents turpinās Jums palīdzēt veikt pirkumu un, iespējams, pat piedāvās savus hipotēkas un nodošanas pakalpojumus. Jūsu ziņā ir izvēlēties, vai vēlaties izmantot viņu pakalpojumus, un šajā gadījumā var tikt sākta piemērot nodošanas, pakalpojuma sniegšanas maksa. Nekustamā īpašuma aģentam ir jāatklāj visas nodošanas maksas, ko viņi saņems, ja izmantosiet viņa piedāvātos pakalpojumus.
4. Aptaujas
Kad jūsu piedāvājums par īpašumu ir pieņemts, ieteicams noorganizēt aptauju, apgaitu, lai sīkāk uzzinātu par tā stāvokli, un noskaidrotu, vai nav defektu, kuru novēršana varētu prasīt papildus izdevumus. Jūsu hipotēkas nodrošinātājs var arī pieprasīt īpašuma apsekošanu. Izvēles apsekojumi (jūsu organizēti, nevis Jūsu hipotēku izsniedzēja) var parādīties nepamanāmi defekti. Ja tiek atklātas šāda veida problēmas īpašumā Jūs varēsiet atteikt pirkumu vai pazemināt savu piedāvājumu, ar pamatojumu, ka īpašuma remonta izmaksas būs ievērojami lielākas nekā apskates laikā. Jo padziļināta ir aptauja, apgaita, jo vairāk tā spēs atklāt par īpašumu, bet izmaksas pērkot nekustamo īpašumu arī līdz ar to pieaugs.
5. Zvērināts advokāts un jurists
Jums būs nepieciešams jurists vai advokāts, kas palīdzēs ar īpašuma likumīgu nodošanu. Šī ir nepieciešama pirkšanas procesa sastāvdaļa. jo viņi sakārto visu juridisko dokumentāciju un var Jums ieteikt labākos vienošanās nosacījumus vai sīkāku informāciju par saistošajiem darbiem. Viņi arī veiks samaksu un nepieciešamās nodevas zemesgrāmatai, lai Jums nodotu īpašuma tiesības uz attiecīgo īpašumu, pēc tam maksa tiks ieksasēt no Jums.
6. Apdrošināšana
Apmaiņas datumā jaunajam īpašumam būs nepieciešama ēkas un/vai satura apdrošināšana. Tas segs tādas starpgadījumu izmaksas kā ielaušanās, nejauši bojājumi vai ugunsgrēks. Ja Jums jau pieder īpašums, Jūs, iespējams, varēsiet pārnest pašreizējo apdrošināšanu uz jauno īpašumu. Paturiet prātā, ka Jums patlaban saglabātais īpašums ir jāapdrošina, līdz tas tiek pārdots citam pircējam.

7. Mājas apdrošināšana
Mājas apdrošināšanu iedala divās kategorijās – ēkas un saturs. Jūs varat tos iegādāties kopā no viena apdrošinātāja vai atsevišķi no dažādiem pakalpojumu sniedzējiem. Mājas apdrošināšana nodrošina Jūsu ēkām, mantu un personīgo mantu svarīgu apdrošināšanu pret zaudējumiem vai bojājumiem. Ēku apdrošināšana parasti ir prasība, kad tiek ņemts hipotekārais aizdevums. Tomēr papildu apdrošināšana, kas sedz tādus priekšmetus kā, personīgais īpašums un ģimenes tiesiskā aizsardzība, palīdzēs apmierināt visas Jūsu mājas apdrošināšanas vajadzības. Ja Jūs pērkat īres īpašumu, ēkas brīvais īpašnieks bieži būs atbildīgs par ēku apdrošināšanu un nokārtos prēmijas Jums par pakalpojuma maksu. Pirms pirkšanas Jums tas būs jāpārbauda. Īpašnieka ēku un īpašuma apdrošināšana ir nepieciešama, ja plānojat īrēt savu īpašumu. Ir iespējams aprēķināt aptuveno apdrošināšanas maksu.
8. Kritisko slimību apdrošināšana, dzīvības apdrošināšana un ienākumu aizsardzība
Ir saprātīgi apsvērt, kas notiks, ja darba zaudēšanas, slimības vai ievainojuma dēļ Jūs vairs nespēsiet segt hipotēkas maksājumu. Ir saprātīgi organizēt apdrošināšanu par kritiskām slimībām, dzīvības apdrošināšanu un ienākumu aizsardzību. Tas var palīdzēt aizsargāt Jūsu īpašumu un ģimeni no neplānotiem negadījumiem.
9. Pārvietošanās izmaksas
Ja Jums ir lielas mēbeles, ierīces vai mantas, kuras Jums jāpārvieto uz jauno īpašumu, iespējams, būs jāmaksā par pārvešanas pakalpojumiem, lai palīdzētu Jums tās transportēt. Alternatīva pakalpojumu nomai ir transportlīdzekļa īres iesējas, piemēram, mikroautobuss, lai pats pārvietotu nepieciešamās lietas. Lai meklētu lētākas iepējas, jautājiet draugiem un ģimenes locekļiem, vai viņi var palīdzēt ar pārvietošanu.
10. Rēķini
Pēc ievākšanās Jums būs jāsazinās ar pašreizējiem īpašuma pakalpojumu sniedzējiem, jāinformē viņi, ka esat jaunais īpašnieks, un jāsniedz viņiem atjaunināti skaitītāju rādījumi. Paturiet prātā visas komunālo pakalpojumu izmaksas, kas būs saistītas ar jauno īpašumu. Svarīgākie būs maksājumi par siltumu, elektrību, ūdeni, internetu, tālruņa līniju un Jūsu TV licenci, kā arī apsaimniekošanas nodoklis. Pārliecinieties, ka esat noskaidrojis, kāda apsaimniekošanas nodokļu josla tiks piemērota īpašumam, lai saprastu precīzas izmaksas.
11. Noma
Nomas īpašumiem ir tādas izmaksas kā zemes nomas maksa, maksa par pakalpojumiem vai uzturēšanas maksa. Šīs izmaksas pērkot nekustamo īpašumu īpašnieks maksā katru gadu. Šeit arī pieder maskājumi par koplietošanas teritoriju uzturēšanu un tīrīšanu, piemēram, lifts daudzdzīvokļu mājā vai kopīgs dārzs, kāpņu telpas apgaismojums.
Secinājumi

Kā redzams, tad izmaksas pērkot nekustamo īpašumu ir lielas un ļoti dažādas, tāpēc ir vērts uzmanīgi apsvērt savu finansiālo stāvokli. Šeit ir iespējams apskatīties, kā un kur izvēlēties pareizo rajonu Rīgā, meklējot savu pareizo dzīvokli vai mājokli, jo nekustamā īpašuma iegādāšanās ir liels un atbildīgs process.