Virtuves dizains ir lieta par ko ir vērts padomāt, jo ir svarīgi, lai tas būtu funkcionāls un viegli lietojams. Šīs idejas un ieteikumi padarīs Tavu ēst gatavošanu daudz efektīvāku un patīkamāku par salīdzinoši mazām izmaksām.

Flatiro piedāvā īstermiņa īres pārvaldīšanas pakalpojumus un ikdienā apkalpojot klientus esam piefiksējuši lietas, kas klientiem patīk atrodoties virtuvē. Daži no zemāk minētajiem padomiem ir bijuši iemesli kādēļ tiek izvēlēti mūsu apkalpotie dzīvokļi. No pieredzes varam teikt, ka šos padomus ir vērts uzklausīt un tie noteikti palīdzēs atvieglot Tavu darbu virtuvē.

10 praktiski padomi virtuves dizaina iekārtošanai, kas padarīs ēst gatavošanu vieglāku

1. Kastroļu sienas jaucējkrāns

Kastroļu sienas jaucējkrāns

Vai nav pazīstama problēma, ka ir nepieciešams piepildīt lielu kastroli, bet to nevar dabūt izlietnē un zem jaucējkrāna? Tāpēc ir vērts izveidot sienas jaucējkrānu, lai kastroļa uzpildīšana nebūtu problēma. Un ticiet mums, ka šis jaucējkrāns tiks izmantots biežāk nekā Jūs domājat. 

2. Magnētisks nažu turētājs

Magnētisks nažu turētājs

Naži ir vieni no galvenajiem piederumiem virtuvē, bet tos dažreiz ir grūti uzglabāt, jo tie nāk visdažādākajos izmēros. Tāpēc par nelielu naudas summu ir izdevīgi iegādāties magnētisku nažu turētāju. Tas ļauj tos glabāt vienā vietā un tie būs vienmēr pie rokas. Bet svarīgi ir izvēlēties vietu, kur šie naži nevienam netraucēs.

Jūs to varat iegādāties šeit

3. Dubultā izlietne

Dubultā izlietne

Ar dubulto izlietni vairāku uzdevumu veikšana ir nieks. Jums nebūs jāpārtrauc citi darbi vai pat jāiet uz citu istabu, lai izmantotu izlietni. Kamēr netīrie trauki stāv vienā izlietnē, tikmēr otra ir gatava lietošanai. Šīs izlietnes var iegādāties jebkurā santehnikas veikalā.

4. Kontaktligzdas tieši tur, kur visvairāk strādā

Kontaktligzdas

Mūsdienu virtuve nespēj darboties bez elektrības, tāpēc padomā kārtīgi, kur tieši Tev vajadzēs elektrību. Mēs iesakām izveidot kontaktligzdas netālu no visām gatavošanas plaknēm. Bet šādam darbam būs nepieciešams elektriķis, tādēļ sazinies ar ekspertu pirms ķeries pie instrumentiem.

5. Klusās aizvēršanas plaukti (soft-close)

Klusās aizvēršanas mehānisms

Virtuvē ir jābūt drošai un patīkamai aurai, tādēļ, lai izvairītos no satraucošas un skaļas plauktu vai atvilktnes aizciršanas ir vērts apsvērt klusi aizveramās eņģes. Izvēloties šo mehānismu jārēķinās ar lielākām izmaksām nekā ar parasto eņģu iegādi, bet tās pasargā arī Jūsu traukus no potenciālas saplīšanas stipri aizveros atvilktni.

6. Daudz gaismas

Gaiša virtuve

Virtuves dizains ir svarīgs, lai tas neradītu drūmu noskaņu, kā arī neaizsegtu dabisko gaismu. Gaismai virtuvē ir liela loma, jo tieši virtuvē darbojamies ar nažiem, blenderiem un citām lietām, kurām ir jāpievērš liela uzmanība. Gaisma virtuvi padara par vairāk izbaudāmu vietu pat lietainās un drūmās dienās. Ir svarīgi, ka virtuvē ir arī dabiskais apgaismojums, bet, protams, ir jābūt arī pietiekoši spožam un gaišam mākslīgajam apgaismojumam. 

7. Griešanas dēlīša virsma

Griešanas dēlīša virsma

Ēdiena gatavošana ir vieglāka pateicoties nevis atsevišķam griešanas dēlītim, bet iestrādātai virsmai. Tā var būt iestrādāta vai arī visa virsma var būt kā viens liels griešanas dēlītis. Tas atvieglo darbu, jo tev nebūs katru reizi jāmeklē dēlītis, lai sāktu gatavot produktus. Šis virtuves dizaina elements arī palīdz saglabāt papildus vietu, jo nebūs jāmeklē vietas, kur glabāt papildus, dažreiz nestandarta izmēra griešanas dēlīti. Kā arī šī virsma neslīdēs un būs drošāka. Bet paturi prātā, ka šī virsma būs arī jāmaina.

8. Tāfele

Sienas tāfele

Šī ideja ir ļoti interesanta, jo tā izpilda divas funkcijas – neparasts virtuves dizaina elements, kā arī ļoti praktiska lieta. Jūs varēsiet rakstīt pirkuma sarakstu, recepšu sastāvdaļas, atgādinājumus un citas svarīgas lietas. Jums būs viena vieta, kur zināsiet, ja ir lietas ,ko atcerēties, tās būs rakstītas uz šīs tāfeles. Kā arī bērniem būs izklaides un savas mākslas izpaušanas vieta.

9. Sienas plaukti

Sienas plaukti

Lai arī ar kādu virtuves platību nākas strādāt, vienmēr sastopamies meklējot tieši vienu specifisku lietu, kuru beigās atrodam skapīša aizmugurē aiz kādas bļodas. Padari savu dzīvi vieglāku uzstādot ne tikai sienas skapīšus, bet arī plauktus, kurus labi var pārredzēti, lai izvēlētos virtuves priekšmetus, traukus un citas lietas. Pāris sienas plaukti ir viegls un makam draudzīgs veids kā uzlabot virtuves dizaina funkcionalitāti. 

10. Virsmas veido viegli tīrāmas

Virtuves virsmas

Katrs pavārs zina, ka tīrība ir svarīga daļa no gatavošanas procesa. Tādēļ viens no pats galvenajiem virtuves dizaina padomiem ir izvēlēties virsmas, kuras ir viegli kopt, piemēram, nerūsējošā tērauda, akmens, flīzes vai lamināta. Protams, ir jāpārdomā izkārtojums, lai uz virsmas nav daudz mantu. Tas apgrūtinās tīrīšanas procesu un novedīs pie ilgām, nepatīkamām stundām tīrot virtuvi. Varbūt labāk ir funkcionalitāte nekā internetā atrastais skaistais virtuves dizains, ko beigās ir ļoti grūti uzturēt koptu un skaistu.

Šie ir tikai daži no padomiem un idejām, kuras ir vērts paturēt prātā veidojot savu virtuves dizainu, bet vienmēr būtu ieteicams sazināties arī ar profesionāli, kurš Jums palīdzēs gan atrast īstos materiālus, gan īsto iekārtu izvietojumu.