Kurš mikrorajons ir piemērotākais tieši Tev?

Rīga ir skaista un visai liela pilsēta, ar daudzām apkaimēm. Kā zināt, kurš ir piemērotākais apgabals dzīvokļa īrei vai iegādei? Dzīvokļi Rīgā piedāvā plašu un skaistu izvēli attiecībā gan uz infrastruktūru, gan uz rajonu burvību un šarmu. Šajā rakstā īsi tiks pastāstīts par apkaimēm un mikrorajoniem, kurus cilvēki visvairāk iecienījuši izvēloties savu dzīves vietu.

Kopā Rīgā ir seši rajoni, kas sadalīti 58 mazākās apkaimēs.

Rīgas rajoni

Zemāk redzams kā iedalās šie rajoni un mikrorajoni.

Kurzemes rajonsBolderāja
Daugavgrīva
Dzirciems
Iļģuciems
Imanta
Kleisti
Ķīpsala
Rītabuļļi
Spilve
Voleri
Zasulauks
Zemgales priekšpilsētaĀgenskalns
Atgāzene
Beberbeķi
Bieriņi
Bišumuiža
Katlakalns
Mūkupurvs
Pleskodāle
Salas
Šampēteris
Torņakalns
Ziepniekkalns
Zolitūde
Ziemeļu rajonsČiekurkalns
Jaunciems
Kundziņsala
Mangaļsala
Mežaparks
Mīlgrāvis
Pētersala-Andrejsala
Sarkandaugava
Trīsciems
Vecāķi
Vecdaugava
Vecmīlgrāvis
Centra rajonsCentrs
Vecrīga
Latgales priekšpilsētaAvoti
Dārzciems
Dārziņi
Grīziņkalns
Ķengarags
Maskavas forštate
Pļavnieki
Rumbula
Šķirotava
Vidzemes priekšpilsētaBerģi
Brasa
Brekši
Bukulti
Dreiliņi
Jugla
Mežciems
Purvciems
Skanste
Suži
Teika

Kādi ir šie rajoni?

Vidzemes priekšpilsēta – Purvciemā un Pļavniekos pārsvarā ir Padomju laiku mājas, bet ir arī dažas jaunceltnes. Minētais Mežaparka mikrorajons ir ļoti iecienīts zaļās vides, parku un Rīgas zooloģiskais dārza dēļ. Šajā rajonā pārsvarā ir privātmājas, tomēr ir arī plaša dzīvokļu izvēle. Sarkandaugavā ir uzceltas vairākas mūsdienīgas daudzīvokļu mājas, arī ar slēgto infrastruktūru. Ziemeļu rajonā daudzi mikrorajoni mijas ar Vidzemes priekšpilsētu un šis apgabals arī ir laba izvēle dzīvošanai, jo ir gan zaļais rajons, gan arī plaša dzīvokļu izvēle. Latgales priekšpilsēta parasti nav pirmā izvēle, meklējot dzīvojamo rajonu, jo tajā ietilpst Ķengarags un Maskavas priekšpilsēta, kur dzīves līmenis un dzīvokļi nav tajā labākajā stāvoklī. Tomēr ir iespējams atrast arī labus piedāvājumus. Tautā saucamā Pārdaugava ir nopietni apsverama izvēle, jo var atrast gan labākas dzīves līmeņa apkaimes, gan arī pretēji. Lielākie plusi Pārdaugavai ir laba infrastruktūra, tuva piekļuve kūrortpilsētai Jūrmalai, protams, arī lielveikali – Olimpia, Spice. Var veidot mierīgu ģimenes dzīvi, jo ir gan parki, gan rotaļu un sporta laukumi. Imanta un Zolitūde ir daudzīvokļu “guļamie” mikrorajoni, kur var atrast labus dzīvokļu piedāvājumus.

Rīgas iedzīvotāju domas

Apkopojot vairākas aptaujas no dažādiem rakstiem ir skaidri redzams, kuri ir populārākie un iedzīvotājiem pievilcīgākie mikrorajoni. To starpā ir Mežaparks, centrs, Pļavnieki un Purvciems. Bet kā viszemāk novērtētās apkaimes ir Bolderāja, Maskavas forštate un Ķengarags. Protams, katram ir sava pieredze un tas nebūt nenozīmē, ka kāds mikrorajons ir nepiemērots dzīvošanai. Rīga nepārtraukti attīstās un tas ietekmē arī apkārtnē esošos rajonus, katram ir savi plusi un mīnusi. Kaut vairākums cilvēku atzina, ka centrs ir vilinošs dzīvošanai, bet statistika rāda, ka pēdējo 20 gadu laikā gandrīz uz pusi ir samazinājies dzīvojošo skaits Rīgas centrā. Tas, protams, ir sasaistāms ar biroju un citu biznesa veidu telpu vajadzību palielināšanos, bet lielu lomu spēlē arī tas, ka citi mikrorajoni piedāvā vairāk iespēju. Piemēram, ārpus centra var iegādāties lielāku dzīvokli vai īpašumu, jo cenas nav tik augstas. Apkārtnē ir vairāk zaļās zonas, kā arī ūdenstilpnes. Un, protams, lētāka un vieglāk atrodama stāvvieta, kas mūsdienās, kad automašīnu ir tik daudz, noteikti ir svarīgi.

Skolas un bērnudārzi

Svarīga lieta par ko domāt, izvēloties dzīvokli Rīgā, ir skolas un bērnudārzi. Lai bērnam nebūtu tālu jādodas vai arī, lai vecāki varētu droši un ātri nogādāt bērnu uz mācību iestādi, svarīgi, lai mikrorajonā ir vairākas izvēles, kur bērniem izglītoties. Protams, ap centru būs vairāk mācību iestāžu, bet, ja bērns būs jāved ar automašīnu, tad jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā, jo ielas ir ļoti noslogotas un nāksies pavadīt laiku sastrēgumos. 

Šeit var redzēt Rīgas skolas.

Skolas

Šeit var redzēt Rīgas bērnudārzus un pirmsskolas iestādes

Bērnudārzi

Šeit atradīsiet arī vairāk informācijas par citām svarīgām lietām, kā piemēram, sporta skolām un sporta laukumiem, mūzikas un mākslas skolām u.c.

Sabiedriskais transports

Vēl viens svarīgs faktors lielpilsētā ir sabiedriskais transports, jo tas ir gan izdevīgāks, gan arī atsevišķos gadījumos ātrāks par automašīnu. Tādēļ ir svarīgi, ka netālu ir vismaz kāda no sabiedriskā transporta pieturām. Rīgā ir labi attīstīts sabiedriskā transporta tīkls, bet, protams, ir vietas, kur būs jāiet vairākas minūtes, lai nokļūtu līdz pieturai, tādēļ ir vērts par šo padomāt pirms iegādājaties vai īrējat dzīvokli.

Dzīvokļi Rīgā

Cena ir svarīga vairumam cilvēku un tas bieži vien ir noteicošais faktors dzīvokļa iegādes procesā. Kā jau tika minēts, centrā un Vecrīgā ir visaugstākā cena par kvadrātmetru. Protams, Rīgas centrā dzīvoklis būs kā investīcija, jo noteikti zināsiet, ka vērtība nekritīsies un pat ja vairs tur nevēlēsieties dzīvot, varēsiet izmantot Flatiro piedāvātos pakalpojumus un pelnīt naudu neuztraucoties ne par ko. Un, runājot par cenām, arī ārpus centra pašlaik dzīvokļi nav tie lētākie, taču ar to ir jāsamierinās, ja vēlaties dzīvot Rīgā. 

Kā izvēlēties?

Nav pareizās atbildes, jo katram mikrorajonam ir savi plusi un mīnusi, jo ikvienam cilvēkam ir savas vajadzības un noteicošie faktori, kas var ietekmēt rajona izvēli. Noteikti ir vērts apsvērt visus rajonus, jo katrā no tiem var būt kāds labs piedāvājums, kas derēs tieši Jums. Svarīgi ir saprast, cik tālu šis dzīvoklis būs no Jūsu darba, lai nebūtu katru dienu jāpavada ilgs laiks sastrēgumos. Katram cilvēkam ir savas prioritātes un ir vērts apsvērt katru aspektu, jo pirkt nekustamo īpašumu ir liels notikums un atbildība.