Tas ir liels jautājums: Vai man piedāvāt savu īpašumu ilgtermiņa vai īstermiņa īrei? Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no vairākiem faktoriem, sākot no tā, kur atrodas Jūs īpašums, līdz brīdim, kādi ir Jūsu investīciju mērķi, un no tā, cik lielu darbu Jūs vēlaties darīt. Īstermiņa īre varbūt ir tieši Jums!

īstermiņa īre

Īstermiņa īre – lielāki ienākumi, vairāk darba

Kas tieši skaitās īstermiņa izīrēšana? Parasti tiek uzskatīts, ka īstermiņa īre ilgst mazāk nekā 6 mēnešus. Ar pieaugošo Airbnb un citu izīrēšanas platformu popularitāti īstermiņa izīrēšana var ilgt tikai dažas dienas. Mūsdienās potenciālie klienti, īrnieki meklē visas viesnīcas ērtības par zemām cenām. Tas ir izdevīgi tūristiem, kur vēlas dažu dienu uzturēšanos. Ņemot to visu vērā, labu vietu, kur par draudzīgu cenu palikt uz īsu uzturēšanās laiku nav nemaz tik viegli atrast, tāpēc ir vērts padomāt par īstermiņa īres nozari.

Plusi īstermiņa īrei

Elastība

Īstermiņa izīrēšana dod īpašniekiem daudz elastības. Tas nozīmē, ka pats īpašnieks arī varēs atrast laiku, lai uzturētos savā īpašumā, kas ar ilgtermiņa īri nebūtu iespējams. Saimniekiem ir pastāvīga kontrole pār to, kurš un cik ilgi atrodas īpašumā. Protams, tas ir īpaši svarīgi un noderīgi, ja ir sanācis, ka īrnieki nav tie godīgākie un apzinīgākie.

Lielāka peļņa

Iespējams, ka lielākais ieguvums no īstermiņa īres ir lielāka peļņa salīdzinājumā ar ilgtermiņa īri. Vidēji īstermiņa īres peļņa ir ap 30% un vairāk. Tas, godīgi sakot, ir satriecošs ienākumu pieaugums.

Izvēloties sadarboties ar īstermiņa īres kompānijām, tādām kā Flatiro, iespējams nopelnīt pat vairāk kā uzņemoties atbildību par īstermiņa īri pašam. Kā tas iespējams?

Īstermiņa īres pārvaldības kompānijas izveido saistošus sludinājumus ar profesionālām bildēm. Tās arī izmanto programmas, kas seko līdzi notikumiem un dzīvokļu pieprasījumam tādejādi nosakot atbilstošāko cenu un palielinot peļņu.

Kompānija Flatiro izmanto interesantu stratēģiju – nesezonas laikā (rudenī, ziemā, pavasarī) viņi izīrē dzīvokļus ilgtermiņā, tādejādi maksimizējot peļņu īpašniekiem.

Brīvāks laiks (izmantojot ārpakalpojumus)

Izmantojot īstermiņa īres pārvaldīšanas kompānijas jums nav jāuztraucas, kā reklamēt savu dzīvokli, kad atbrīvot laiku, lai uzņemtu īrniekus, kad iztīrīt dzīvokli un savest kārtībā nākošajam īrniekam. Par to visu parūpēsies kompānija un Jūs iegūsiet vairāk peļņas kā izīrējot ilgtermiņā.

Mīnusi

Nestabilitāte

Daudzi namīpašnieki meklē stabilu, vienkāršu ienākumu plūsmu no sava īpašuma. Diemžēl īstermiņa īrē ir tukšie periodi un nevar paredzēt, cik lieli būs ienākumi katru mēnesi. 

Vairāk darba un pūļu

Kā jau minēts īstermiņa īre pieprasa vairāk darba. Ja izvēlaties darīt darbu pats, tas aizņems daudz Jūsu laika. Īrnieki gaidīs zvaigžņu pakalpojumus, tādus, kādi parasti tiek pieredzēti viesnīcā. Lietas, kas varētu šķist parastas vai nenozīmīgas, piemēram, nestrādājošas spuldzes vai skapīši pie sienas, var pārvērsties lielākos jautājumos un pēc tam arī sliktākās atsauksmēs. Tādēļ Jums palīdzēs kompānijas, kas atrisinās katru mazāko problēmu un īrniekam liks justies kā augstas klases viesnīcā, dosim padomus kā uzlabot dzīvokli un tā īrēšanas potenciālu.

peļņa

Kurš veids ir pareizais Tev?

Kā jau katrā biznesa jautājumā nav perfektās atbildes, kas derētu visiem. Ir cilvēki, kuri izīrē ilgtermiņa un nekad neiedomātos savus īpašumus izīrēt īstermiņā. Bet ir īpašnieki, kas ir uzbūvējuši savu porfolio ar īstermiņa īri un veiksmīgi sniedz īsa laika pakalpojumus klientiem.

Viss ir atkarīgs no tā, cik stabilus ienākumus Tu vēlies, kā arī, cik daudz laika esi gatavs atdot šim biznesam. Protams, arī īpašuma atrašanās vieta ir ļoti svarīga.