Tiek iznīcināts pelējums uz sienām

Ko iesākt, ja parādījies pelējums uz sienām? Sēnītes esamība un tā atrašanās uz mājas sienām un telpās, noteikti, spēj sagādāt neciešamas galvassāpes. Neglītie plankumi un to radītie traipi uz sienas ne tikai mazina Jūsu īpašuma vērtību un kopējo pievilcību. Bet tie arī norāda uz bojājumiem, kas radušies ūdens ietekmē. Pelējums arī var radīt nopietnas bažas par cilvēku veselību, kuri atrodas šajās telpās. Ja vēlaties izvairīties no nopietniem īpašuma bojājumiem, sargāt savu veselību un īpašuma telpas kvalitāti. Jums pie pirmajām pelējuma parādīšanās pazīmēm jāveic ātri un efektīvi preventīvie pasākumi tā novēršanai.

Pazīmes, kas liecina par pelējumu uz sienām.

Jo agrāk jūs atklāsiet sēnītes klātbūtni jūsu mājās, jo vieglāk būs no tās atbrīvoties. Kad sācis veidoties pelējums, tas ilgstoši netiek pamanīts. Kad jau tiek pamanīti neglīti melni plankumi uz sienām, iespējams, tas ir atstājis arī dziļākus bojājumus īpašuma celtniecības materiālos. Parasti uz sienas redzamie mazie plankumi nozīmē, ka pamazām var veidoties lielāka izmēra sēnītes laukumi. Visizplatītākās šīs problēmas pazīmes ir:

  • Krāsas atšķirība vai sienas izliekums,
  • Īpatnēja smaka telpās,
  • Alerģiskas, pirms tam nenovērotas, reakcijas.

Jebkura no šīm pazīmēm var norādīt, ka sākusi augt pelējumsēnīte. Tās var slēpties arī zem kāpnēm vai zem vairākiem krāsas slāņiem. Jums rūpīgi jāpārbauda un jāceic tuvāka apskate savam īpašumam, vai nav ūdens radīto bojājumu, it īpaši uz sienām vai telpu stūriem. Ņemiet vērā, ka pelējums uz sienām, visticamāk, parādīsies tur, kur ir (vai ir bijusi) ūdens noplūde. Kā arī īpaši mitrās īpašuma vietās. Vannas istabās, pagrabos un veļas mazgāšanas telpās, ja ir speciāli tādas ierīkotas. Iebūvejamie skapji iepriekš minētajās vietās. Galdi zem izlietnēm un vietas, kur parasti veidojas un uzkrājas kondensāts (bēniņos, pie logiem, pie durvīm). Parasti pelējums atrodams uz virtuves, pagraba vai vannas istabas sienām (uz  dušas padziļinājumiem, ja ierīkota īpaša veida dušas kabīne).

Pelējuma noņemšana

Darbības, kas palīdzēs atbrīvoties no pelējuma uz sienām.

Sagatavojiet apstrādājamo, problemātikso laukumu. Noņemiet visus dekoratīvos priekšmetus, auduma materiālus, elektriskās ierīces un mēbeles no skartās vietas un tās tuvuma. Aizsargājiet apkārtējās virsmas. Pārklājiet grīdu, logus un ventilācijas atveres ar speciāliem pārklājuma materiāliem (nostipriniet tās ar līmlenti, lai tās būtu drošībā). Kā arī sagatavojiet lupatas vai materiālu liekā šķidruma uzsūkšanai – der parasta grīdas lupata.

Noderīgi padomi pelējuma noņemšanai:

Lai notīrītu no sienas visus netīrumus, putekļus vai gružus izmantojiet sūkli, kas samitrināts ar siltu ūdeni un saudzīgu trauku mazgāšanas līdzekli.

Uzklājiet dabīgo sēnītes noņemšanas līdzekli. Ja pelējuma plankumi ir mazi un aizņem nelielu sienas laukumu, ieteicams vispirms izmēģināt „dabīgās” tīrīšanas metodes. Sajauciet balto etiķi ar siltu ūdeni, un uzklājiet šķīdumu uz skartās virsmas. Uzņēmums Flatiro dzīvojamo īpašumu apsaimniekošanai izmanto virsmām un dabai saudzīgus mazgāšanas līdzekļus. Vairāk par sniegtajiem pakapojumiem iespējams uzzināt mājas lapā, sadaļā pakalpojumi.

Ja dabiskā metode nedod vēlamos rezultātus vai netiek apturēts pelējums uz sienām, un tā vispārēja izplatība, izmatojiet spēcīgākus tīrīšanas līdzekļus. Liela apjoma sēnītes noņemšanai izmantojiet speciālos tīrīšanas līdzekļus. Uz sienas uzklājiet tīrīšanas šķīdumu, ļaujiet tam nostāvēties, apmēram, 10 minūtes. Pēc tam tīriet ar birst, līdz sēnītes radītie plankumi izzūd. Noskalojiet apstrādāto vietu un nosusiniet to ar tīru lupatu (lai pārliecinātos, ka siena ir pilnībā sausa).

Ja nepieciešams, pārkrāsojiet notīrītās vietas. Pirms krāsas uzklāšanas izmantojiet traipus absorbējošu gruntējumu vai miltruma noturīgu krāsu. Tas spēs aizkavēt nevēlamās sēnītes veidošanos.

Pelējuma traipu noņemšana no sienām.

Smidzināšanas pudelē sajauc 1/3 balinātāja šķīdumu ar 2/3 ūdens. Rūpīgi apsmidziniet virsmas sapelējušos plankumus un laukumus. Strādājot ar šo šķīdumu turiet atvērtu logu, izmantojiet sejas masku vai turiet ieslēgtu gaisa ventilatoru. Izgarojumi, kas rodas sajaukumiem ar balinātāju ir nepatīkams aromāts, tas ir kaitīgs un var kairināt plaušas. Ļaujiet izveidotajam šķīdumam dažas minūtes iesūkties uzklātajā vietā. Pēc tam, lai noņemtu traipus izmantojiet tīrīšanas suku vai speciālos instrumentus. Ja traipi un pelējums uz sienas ir plaši vai dziļi, Jums var būs nepieciešams atkārtot procesu, lai noņemtu visu krāsas slāni.

Darbības pelējuma novēršanai pirms tas vēl radies:

  • Nekavējoties saslaukiet peļķes vai radušās noplūdes pēc mazgāšanās,
  • Pēc dušas vai vannas izmantošnas vismaz 20 minūtes atstājiet atvērtas vannas istabas durvis vai atvērtu vannas istabas logu. Tas mazinās radušos mitrumu telpās,
  • Izkariet mitros dvieļus pēc lietošanas, lai tie ātrāk izžūtu,
  • Ja iespējams, izmantojiet dušu ar atvērtām vannas istabas durvīm, lai slēgtā telpā neveidotos kondensāts,
  • Novietojiet vannas istabas telpā mitrumu absorbējoša ierīci vai gaisa mitruma sausinātāju, it sevišķu ja dzīvojat mitrā klimatā,
  • Kad ir pienācis laiks pārkrāsot vai pārveidot telpas. It sevišķi vannas istabā vai vietās, kur atrodamas pelējuma pazīmes, izmantojiet pret pelējumu īpaši noturīgu krāsu,
  • Katru nedēļu tīriet vannas istabu ar dezinficējošo līdzekli.

Pelējuma novēršanai vai apkarošanai nav vienota veida kā tikt no tā vaļā. Jums jāizpēta apkārtējie laika apstākļi, ēkas stāvoklis un dzīvojamo telpu mitrums. Pēc šīs informācijas ievākšanas būs arī lielāks priekšstats atbilstošākiem pelējuma novēršanas pasākumiem.